Údržba výrobku a bezpečnost

Povrch židle udržujte výhradně pomocí přípravků určených na ošetřování dřeva, bez abrazivních složek, aby nedošlo k porušení laku.

Pozor! Je nutné čas od času kontrolovat utažení šroubů, protože dřevo „pracuje“, aby nedošlo k vysunutí sedáku a úrazu dítěte.

Také se za čas může stát, že dojde k vysunování sedáku i při utažených šroubech. Jednoduchou opravou je pak vložení do drážky se sedákem nebo podnožkou kusu gumy z duše nebo jiného pružného materiálu a opětovného přitažení šroubů.

Sedáky a vatelínové kalhotky perte na 40°C v pračce s prádlem podle barevnosti.

Doporučujeme před prvním použitím vyprat a máchání ukončit octovou lázní z důvodu ustálení barvy. Hlavně u tmavých barev sedáků, při zvlhnutí látky při používání, může dojít k obarvení laku židle samotné a to nevratně!

Doporučení pro praní sedáku

Látkový obal molitanu není snímatelný, proto je dobré v několika místech sedák prošít před praním nití, aby se zamezilo pohybu molitanu uvnitř. Jinak může vzniknout ze sedáku „ nevzhledná koule“.
Sedák je šitý z nepředpírané látky, takže je trochu větší, aby byla vůle na vysrážení látky při praní.
Všechny látky na sedácích jsou ze 100% bavlny a jsou atestovány, lněný sedák je materiálově bavlna se lnem – tzv. žehlící plátno.

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

1. Nikdy nenechávejte dítě na židli bez dozoru!!!!
2. Výrobek nepoužívejte, pokud není kompletní, všechny díly nejsou správně upevněny dle montážního návodu a návodu k nastavení výrobku. Nebo pokud se některý díl rozbil.
3. Pravidelně kontrolujte, jestli jsou šrouby utaženy. Častěji, pokud je židle nová. Šrouby ale nepřetahujte, raději nepoužívejte na utažení vrtačku. Při přetažení může dojít ke zničení závitu a při potřebě nového nastavení sedátka a podnožky,
nepůjde povolit. Přetažením šroubů můžete také způsobit kývání židle.
4. Židli používejte pouze na rovné a dostatečně tvrdé podložce. Měla by jít lehce od stolu odsunout, bez zvedání. Měkké linoleum nebo podložka, do které se židle zaboří, může způsobit, že při odstrčení od stolu se zadní část zasekne a může
dojít k převrácení dozadu.
Také přechod mezi kobercem a podlahou může způsobit nestabilitu židličky.
5. Neumísťujte výrobek do blízkosti topných zařízení, aby nevzniklo jeho poškození, případně nezpůsobil požár.
6. Umístění židličky na přímé slunce způsobí změnu barvy!
7. Židličku nepoužívejte pro mladší děti, které ještě neumí sedět bez opory!
8. Přídavný stupínek, který slouží pro snadnější vylezení dětí na židličku, používejte maximálně do tří let věku. V nižších polohách, může snížit její stabilitu.
9. Děti do 1,5 roku musí na židli sedět pouze za pomocí přídržného zařízení.